poniedziałek, 13 lutego 2012

Sponsoring czyli nowy film z Andrzejem Chyrą.

Hej. Przepraszam za sporą nieobecność, ale miałam problemy z internetem.
A dzisiaj kilka słów o filmie, który trafi na ekrany polskich kin 17 lutego pt ,,Sponsoring,,.
Informacje ze strony filmweb :
Anna (Juliette Binoche), dziennikarka Elle, ma napisać artykuł o prostytucji na uniwersytetach paryskich. Podczas pracy nad tekstem poznaje dwie dziewczyny - Charlotte (Anais Demoustier) i Alicję (Joanna Kulig), które przez aspirację do lepszego życia sprzedają swoje ciało. Powoli wprowadzają również Annę do świata płatnej miłości, który jest jednocześnie obrzydliwy i pociągający. 
Polscy aktorzy biorący udział to  :Andrzej Chyra, Krystyna Janda oraz Joanna Kulig.

Wywiad z Andrzejem Chyrą :
„Można ten film traktować jako oskarżenie mężczyzn, wykorzystujących dziewczyny. Ale w tym świecie, w pewnym sensie, te dziewczyny są na swoim miejscu.” – stwierdza Chyra. Ceniony polski aktor, od początku prac nad „Sponsoringiem”, był dla Szumowskiej jedynym kandydatem do wspomnianej roli. Ich współpracy znacząco dopomógł fakt, że Chyra ma za sobą liczne występy na deskach teatrów nad Sekwaną i dzięki biegłej znajomości francuskiego z łatwością wkomponował się w międzynarodową ekipę aktorską.

Na planie „Sponsoringu” gwiazdor wystąpił obok laureatki Oscara i Cezara Juliette Binoche oraz dwóch wschodzących gwiazd młodego pokolenia – polskiej „eksportowej” aktorki numer jeden – Joanny Kulig i uznawanej za objawienie francuskiego kina – Anais Demoustier. Jak zdradza Chyra, młodziutka Francuzka, z którą zagrał kilka wyjątkowo śmiałych scen, była na początku mocno zestresowana perspektywą wspólnego występu: „Wiem, że był moment, kiedy się przestraszyła, że posunę się w naszym graniu o krok za daleko. Ale myślę, że nie dałem jej powodu, by tak myślała na koniec.” – zapewnia aktor, chociaż dobrze wie, skąd brały się obawy Demoustier: „Byłem klientem jednorazowym. Takim do którego ta dziewczyna już by nie wróciła.”

W filmie, który zachwycił krytyków we Francji i znalazł dystrybutorów w ponad 30 krajach na całym świecie, reżyserka Małgorzata Szumowska wnika w fascynujący świat młodych call girls, ukazując czego pragną kobiety i o czym marzą mężczyźni, a boją się powiedzieć. „Sponsoring” zagości w naszych kinach już 17 lutego.

A tutaj wywiad w wersji video :
http://www.onet.tv/sponsoring-wywiad-z-andrzejem-chyra,11308436,7,klip.html#
Tutaj kilka zdjęć dołączam :

Film od piątku w kinach, gorąco polecam.
Jakby ktoś obejrzał ten film miło by mi miło gdyby przesłał mi swoją opinie : co się podobało, co się podobało, wrażenia, zaskoczenia ale i też rozczarowania. Film jest jak już dużo sław mówi : bolesny i smutny. Liczę na Was.: )
_____________________________________________________________________________
Dziękuje też za wasze e-maile. Ale chciałam Was przeprosić, że dopiero miałam czas odpisać.
Co do osób, które chciałby obejrzeć Andrzeja Chyra u Kuby Wojewódzkiego zapraszam na chomika albo jak ktoś nie ma wykupionego pakietu to do mnie pisać  e - mail : endzi_123@wp.pl


Pozdrawiam ;* .


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz