poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Andrzej Chyra w filmie ,,Daas,,

Witam. Dzisiaj chciałabym zachęcić Was do obejrzenia filmu ,,Daas,, .
Krótkie streszczenie :
Jest rok 1776. Radca wiedeńskiej Kancelarii Nadwornej Henryk Klein (Mariusz Bonaszewski) otrzymuje skargę na hrabiego Jakuba Franka (Olgierd Łukaszewicz), który kilkanaście lat wcześniej został skazany za głoszenie herezji i zbiegł do Wiednia. Donos napisany został przez jego byłego wyznawcę, Jakuba Golińskiego (Andrzej Chyra). Klein dowiaduje się, że za zdradę Goliński został ukarany i obrabowany, a teraz czeka go śmierć ku przestrodze innych. Radca przeprowadza dochodzenie. Udaje mu się ustalić, że pseudomesjasz ogłosił się Bogiem, tworzy ze swoich wyznawców armię i szuka kontaktów z dworem cesarzowej Marii Teresy. Klein podejrzewa spisek, którego celem jest zamach stanu.


Wyszukałam także kilka minirecenzji tego filmu: 
 

Debiutanta można pochwalić za ambicję i biegłość warsztatową; zwracają również uwagę zdjęcia Arkadiusza Tomiaka i staranne aktorstwo (m.in. Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Chyra, Mariusz Bonaszewski).
 Zdzisław Pietrasik, Polityka
 

Reżyser koncentrując się na mało znanych faktach historycznych, stworzył obraz, który odchodzi od standardowego i stereotypowego postrzegania XVIII-wiecznej historii Polski
Joanna Ostrowska, Interia

Adrian Panek udowodnił, że jest twórcą inteligentnym i świadomym swoich możliwości. Epoka, czas i historia były doskonałym źródłem, z którego mógł czerpać tak twórczy umysł.
Katarzyna Kasperska, Wirtualna Polska 

I zdjęcia : )

Pozdrawiam .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz